Hodinky pre milenca? 3 tipy ako vybrať skvelý darček

hodinky pre milenca

Hľadáte hodinky pre milenca? Pre väčšinu mužov sú hodinky jedným z mála šperkov, ktoré sú ochotní nosiť aj každučký deň. Keďže sa očakáva, že sa bude jednať o dlhodobú investíciu, je nutné si vybrať práve luxusné hodinky. Teda také, ktoré budú prijateľné nielen svoju cenou ale aj trvácnosťou a vlastnosťami.

Aj keď sú hodinky skutočne krásnym a praktickým darčekom, niekedy je ťažké sa vyznať v obrovskom množstve značiek a rôznorodých modeloch.

Chcete pre svojho milenca vybrať lacné hodinky a zároveň také čo by sa mu bezpochyby páčili? V tom prípade sme pre vás pripravili návod aby hodinky ako darček, úspešne splnili nielen jeho ale aj vaše očakávania.

hodinky Gant
hodinky Gant

3 tipy pre výber TOP hodiniek pre milenca

Cena hodiniek – Musíme uznať, že dnešný trh je skutočne obohatený o mnohé cenové variácie. Dnes hodinky pre milenca nájdete vo vyšších kategóriách od 950 eur, zatiaľ čo zlatý stred sa pohybuje v rozmedzí od 250-650 eur. Avšak aj takýto štandard sa dá o niečo preľstiť. A to pomocou hodiniek ktoré stoja len 50 až 150 eur.Ale je nutné počítať s tým, že začo si zaplatíme to aj dostaneme.

Pri prvej ponuke nájdeme kúsky v značkách akými sú Breitling, Omega či Rolex. Ktoré sa vyznačujú drahými kovmi a zafírovými kryštálmi.V strednej triede objavíte casual hodinky z nerezovej ocele, kože, titánu či uhlíkových vláken. Módne aj športové hodinky sú dostupné aj v lacnejšej variante, kde trblietavé kvalitné drahokamy sú nahradené plastovými kryštálmi a základnými kovmi.

Štýl hodiniek  Pri tomto faktore si treba odpovedať na otázku či je váš milenec športový typ alebo skôr dáva prednosť elegantným sakám a oblekom. Podľa príslušného štýlu, už ľahko rozpoznáte na aký typ hodiniek sa treba zamerať.

,,Classic“ hodinky sa prezentujú vzhľadom v zlatej podobe, s jednoduchým, tenkým púzdrom. Kým naopak tie športové sú zvyčajne veľké, vodeodolné, s hrubými svietiacimi ručičkami.

Nie je žiadnou novinkou, že na potápanie sú vhodné Rolex Submariner. Svedčí o tom aj nedávny nález. Kedy istému mužovi v Kanade, hodinky spadli do vody. Až po 14 mesiacov sa mu za pomoci rybárov podarilo jeho milované Rolexky vytiahnuť zo 100 metrovej hĺbky. Prekvapivo, korunky po pár otočeniach aj po 14 mesiacoch fungovali.

Remienok, veľkosť – Kožený remienok je síce prirodzenejší ale nerezový, okrem nádychu luxusu je aj praktickejší. Vďaka jeho nadčasovému looku sa v rovnakej farbe hodí k akýmkoľvek iným doplnkom. Akými sú napríklad gombíky a manžety.

Kritérium pri výbere hodiniek pre muža je aj veľkosť. Čím sa potvrdzuje teória, že na veľkosti naozaj záleží. Ak má váš partner útlejšie ruky, mali by ste sa vyhýbať hodinkám s hrubým remienkom a priveľkým ciferníkom.

Značka hodiniek – Vďaka mnohým dostupným informáciám je výber hodiniek jednoduchším aj z pohľadu značiek.

Medzi najobľúbenejšie patria Ingersoll, Calvin Klein, Certina, Gant, Citizen, Tissot či Seiko. Pri ich výbere je vhodné si prečítať viaceré recenzie či informovať sa na skúsenosti svojich známich. Ak však ešte stále nemáte medzi jednotlivými kúskami jasno, možno práve nasledujúci model bude pre vášho milenca tým pravým.

Tissot Heritage Visodate Automatic

Varianta tejto značky vychádza od pôvodného modelu zo šesťdesiatych rokoch 20. storočia. K top výrobkom patrí kvôli ostrým líniám a historickému vzhľadu. Impozantný dojem zanecháva logo s ručičkami, korunkou aj vypuklým sklíčkom. Kaliber ETA 2836-2 aj naďalej poctivo pracuje pod transparentným zadným vekom. Model Heritage patrí k jedným z najpútavejším modelov, aké značka Tissot momentálne ponúka.

Hodinky TISSOT

 

Ak hľadáte hodinky pre svojho milenca, veríme, že sme vám týmto návodom aspoň trocha pomohli zorientovať sa v širokej ponuke a vyberať sa vám bude ľahšie.