Hodinky Certina

švajčiarske hodinky certina

Každý, kto sa niekedy len trochu zaujímal o hodinky už určite počul o značke Certina. Certina, je švajčiarska značka športových hodiniek, ktorú založili bratia Adolf a Alfred Kurth, v švajčiarskom mestečku Grenchen, v roku 1888.

Svoju prvú značku hodiniek, predstavili v roku 1906 a to náramkové hodinky Grana (latinský názov mesta Grenchen). V 30 rokoch spoločnosť čoraz viac používala ako názov značky slovo Certina, z dôvodu, že sa ľahko vyslovuje vo všetkých jazykoch a je odvodené od latinského slova certus, čo znamená spoľahlivý a to spoločnosť vystihuje do dnes.

roku 1959 Certina prináša prvé nárazovo odolné hodinky s odolnosťou proti vode až do 20 metrov a nastavuje štandardy pre celý trh športových náramkových hodiniek.

hodinky certina

Značka Certina si zakladá na klasickom švajčiarskom hodinárskom umení a typické pre ňu sú DS (double security) – systém dvojitej ochrany, veľmi presné strojčeky a dynamický a športový vzhľad hodiniek.

V súčasnosti ponúka Certina modernú (mestskú) kolekciu, ktorá je športová a elegantná zároveň. Aqua kolekciu, vhodnú k vode a pre vodné športy a retro kolekciu, ktorá ponúka nadčasové modely hodiniek.

Všetky hodinky Certina sú vyrábané z nerezovej oceli alebo titanu a majú zafírové sklíčko. Poháňajú ich kvalitné ETA automatické strojčeky, majú vodotesnosť minimálne do hĺbky 100m a používajú svoj vlastný dvojitý ochranný systém, ktorý je ich hlavnou konkurenčnou

výhodou, oproti iným značkám. Certina sa môže pýšiť aj ich extrémne presným systémom Precidrive, ktorý je približne 8-10x presnejší ako iné bežné strojčeky hodiniek.

Šport je skvelý spôsob testovania vytrvalosti a to platí ako pre ľudí, tak aj pre hodinky. Charakteristický športový duch preniká všetkými aspektmi hodiniek od dizajnu po technológiu a filozofiu značky.

certina

Oddanosť Certiny k športu, je vidieť viac ako len na vonkajšom vzhľade. Vyjadruje ju tiež v dynamike, pokroku, spoľahlivosti a špičkovej výkonnosti značky. S cieľom zabezpečiť aby všetky hodinky Certina spĺňali tieto vysoké nároky, musia dodržiavať prísne kritéria kvality.

Certina sa zameriava na tie kvality, ktoré robia skvelého športovca, ako napríklad vytrvalosť, presnosť, rýchlosť, sila a spoľahlivosť.

Vďaka angažovanosti značky k športu, sa tak Certina často nachádza na svetových pretekárskych dráhach a sponzoruje hlavne preteky motocyklov a formuly . Hodinky Certina boli vždy v obľúbenosti medzi vrcholovými športovcami a mnohým z nich zdobia zápästia každý deň.

Medzi ambasádorov Certiny patrili:

  • Roger de Coster, 5-násobný motokrosový šampión,
  • Muhammad Ali – boxer,
  • Alex Crivillé,
  • Seth Gibernau,
  • Thomas Luthi – motocykloví pretekári,
  • Colin McRae – bývalý pretekár WRC.

V súčasnosti je Certina oficiálnym partnerom BMW Sauber F1 tímu a oficiálny partner a časomerač FIA WRC WORLD RALLY CHAMPIONSHIP.

Značka športových hodiniek Certina ma celosvetovú reputáciu postavenú na kvalitnom švajčiarskom spracovaní a je súčasťou SWATCH group, ktorá je najväčším výrobcom hodiniek na svete. V tomto koncerne sa radí medzi tie najlepšie značky v pomere cena/výkon.

 

Všetky hodinky Certina majú taktiež medzinárodnú záruku, teda nezáleží kde ste si hodinky kúpili a poskytujú maximálnu podporu pri riešení akýchkoľvek situácií.

Zdroje:

Obrázky:

  • http://www.certina.com/