Hodinky pre deti – kde hľadať a ako ich vybrať

hodinky pre deti

Kedy je čas kúpiť hodinky pre deti? Mali by byť digitálne alebo analógové? A akú sumu investovať do detských hodiniek? Ak ste sa dostali až k tomuto článku, zrejme Vás tieto otázky trápia a ešte viac vás zaujímajú odpovede.

Poďme si teda zodpovedať 5 základných otázok ohľadom prvých hodiniek pre Vaše dieťa. 

detské hodinky
Ako vybrať hodinky pre deti? Poďme na to!

Kedy kúpiť dieťaťu prvé hodinky?

Ešte stále Váhate? Deti dokážu rozoznávať času už od 4 rokoch. Je to pravda individuálne, ale určite stojí za to ich v tomto smere motivovať. Určite nenechávajte kúpu hodinky na prvé sväté prijímanie. Čím skôr si dieťa na hodinku zvykne a začne rozpoznávať a identifikovať čas, tým lepšie.

Výrobcovia hodiniek tomuto veku prispôsobujú aj samotný dizajn hodiniek pre deti.

Digitálne hodinky alebo s ručičkami?

Večná a stále opakovaná otázka:

S akými hodinkami začať: digitálky alebo ručičkové?

My odporúčame zvoliť ako prvé hodinky práve analógové resp. ručičkové hodinky. Dieťa by sa malo naučiť vnímať a chápať, ako dlho trvá minúta či hodina. Ručičkové hodinky majú v podstate hlavne výchovný charakter.

Samozrejme hodinky pre deti by nemali byť len okresná, farebná s obľúbenou postavičkou. Dbajte na to, aby ručičková hodinka pre Vaše dieťa mala aj reálne znázorenené číslice od 1 po 12 a okrem minútovej a hodinovej ručičky aj ručičku sekundovú. Práve sekundová ručička pomáha dieťaťu lepšie pochopiť minúty a následne hodiny.

Až sa dieťa naučí “čítať” čas na ručičkových hodinkách, je čas na prechod na digitálne hodinky.

Jedným z dôvodov, prečo sú vhodné digitálne hodinky až vo vyššom veku je ten, že tie obsahujú ďalšie funkcie, ktoré by dieťa pri učení sa času mohli miasť.

Koľko stoja hodinky pre deti?

Pri kúpe prvých hodiniek pre Vaše dieťa sa nemusíte báť vysokej investície. V našich eshopoch sa ceny za detské hodinky či už pre chlapcov alebo dievčatá pohybujú v rozmedzí od 29 až do 70 eur.

Úprimne, deti žijú skutočne aktívnym životom. Stále skúmajú a objavujú nové veci v teréne a pri aktivitách, ktoré nie sú pre ich hodinky úplne najideálnejšie. V neposlednom rade deti svoje hodinky občas jednoducho stratia.

Neoplatí sa preto investovať do prvých hodiniek pre svoje ratolesti horibilné sumy peňazí. Každé dieťa by ale malo mať po štvrtom roku svojho života prvú hodinku.

Kde kúpiť detské hodinky?

Ponuka detských hodiniek nie je tak široká, ako u hodiniek pre nás dospelákov. Aj napriek tomu dokážete určite vybrať tie správne hodinky pre chlapca alebo dievčatko.

Odporúčame značky ako napríklad: JVD, DISNEY, HELLO KITTY, ESPRIT, s.Oliver.

Chceš vedieť, kde hľadať kvalitné detské hodinky za skvelú cenu? Vyskúšaj eshop hodinky.sk alebo mojehodinky.sk