Začína sa predaj inteligentných hodiniek Samsung Gear S3

hodinky Samsung Gear S3

Spoločnosť Samsung už tento piatok spúšťa predaj očakávaných inteligentných hodiniek Samsung Gear S3. Záujemcovia majú na výber dva varianty – elegantnú verziu classic a športovú verziu frontier. Odporúčaná maloobchodná cena oboch modelov je 399 €.

Pri ich návrhu Samsung čerpal inšpiráciu od výrobcov klasických hodiniek. Veľký dôraz sa kládol na detailné a jemné remeselné spracovanie, vďaka čomu pôsobia moderne a zároveň nadčasovo. Dôkazom toho je aj kompatibilita s 22mm hodinkovým remienkom a možnosť si ich prispôsobiť svojmu štýlu.

Okrem klasického a elegantného vzhľadu spĺňajú Gear S3 štandardy prachu a vodeodolnosti (stupeň krytia IP68) a ponúkajú aj odolnosť spĺňajúcu armádne požiadavky. Používateľ tak s nimi môže prežiť celý deň bez ohľadu na počasie.

Prvýkrát v histórii sú hodinky vybavené sklíčkom Corning Gorilla® Glass SR+, ktoré je špeciálne určené pre nositeľné zariadenia a vyznačuje sa väčšou odolnosťou voči poškriabaniu a rozbitiu displeja.

inteligentné hodinky Samsung Gear S3

Unikátnym prvkom je funkcia Always On Watch, ktorá neustále zobrazuje čas na displeji, čím ešte viac napodobňujú vzhľad a dojem z luxusných analógových hodiniek. Vďaka batérii s dlhou výdržou ich stačí nabíjať raz za 4 dni.

Vstavané GPS a aplikácia S Health, ktoré dopĺňajú výškomer, tlakomer či rýchlomer, umožňujú monitorovať denné aktivity. K dispozícii je aj pestrá škála ďalších aplikácií a dizajnových ciferníkov.

Technické špecifikácie inteligentných hodiniek Samsung Gear S3

  Samsung Gear S3
Gear S3 frontier Gear S3 classic
Model Bluetooth® Bluetooth®
Displej 1,3” kruhový Super AMOLED

360 x 360, 278ppi

Celofarebný Always On Watch

Corning® Gorilla® Glass SR+

Aplikačný procesor Dual core 1,0 GHz
Operačný systém Platforma založená na operačnom systéme Tizen 2.3.1
Veľkosť a hmotnosť 46 x 49 x 12,9

63g (bez remienku)

46 x 49 x 12,9

59g (bez remienku)

Remienok 22 mm 22 mm
Pamäť 4GB interná pamäť, 768MB RAM
Konektivita 3G, Bluetooth® 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, MST, GPS/Glonass Bluetooth® 4.2, Wi-Fi b/g/n,

NFC, MST, GPS/Glonass

Senzory Rýchlomer, Gyroskop, Barometer, HRM, Ambient Light
Batéria 380mAh
Nabíjanie Bezdrôtové nabíjanie (WPC inductive)
Odolnosť Prachu a vodeodolný (stupeň krytia IP68)


Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie o produkte uvedené v tomto dokumente, vrátane, ale nie výhradne, výhod, dizajnu, ceny, komponentov, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobku môžu byť zmenené bez predchádzajúceho upozornenia. Výkonnosť batérie závisí od podmienok a konfigurácii siete a od miery využívania zariadenia.