Švajčiarske hodinky

Spoľahlivosť, kvalita a presnosť – takto by sme mohli charakterizovať švajčiarske hodinky. Ide o značky hodiniek, ktoré vznikli buď priamo vo Švajčiarsku, alebo svoju výrobu po čase do Švajčiarska presťahovali.

K švajčiarskym hodinkám môžme tiež radiť “swiss made” hodinky. Nejde o značky, ktoré vyrábajú svoje hodinky priamo vo Švajčiarsku. Označenie SWISS MADE ale vyjadruje vysokú kvalitu použitých súčiastok, materiálov a nakoniec aj kvalitu samotnej hodinky.

Medzi švajčiarske hodinky radíme už legendárne značky ako:

Švajčiarske hodinky BREITLING

Masívne púzdra, švajčiarska kvalita a precízne spracovanie ale hlavne značka úzko spojená s letectvom. Aj takéto sú švajčiarske hodinky najvyššej kvality – hodinky BREITLING.

Značka začala písať svoju bohatú históriu už v roku 1884, kedy jej zakladateľ Leon Breitling otvoril svoju prvú dielňu na výrobu časomeracích prístrojov. V roku 1915 prišiel na svet prvý náramkový chronograf tejto značky a v roku 1942 sa na trh dostáva revolučný model hodiniek Breitling Chronomat, ktorý sa vyrába dodnes.

švajčiarske hodinky Breitling

Švajčiarské hodinky ROLEX

Keď sme už pri švajčiarskych hodinkách, nesmieme zabudnúť snáď najznámejšiu značku švajčiarských hodiniek na svete  – značku hodiniek ROLEX. Značka ROLEX dala svetu prvé vodotesné hodinky či prvé hodinky s dvoma časovými pásmami.

Hodinky Rolex dostali taktiež ako prvé certifikát kvality. Rolex dal svetu tiež prvý samonaťahovací strojček! A bola to opäť značka Rolex, ktorá vložila do hodiniek dátum alebo názov dňa v týždni. Jednoducho tieto švajčiarske náramkové hodinky spravili z hodinárstva to, čím je dnes.

Švajčiarske HODINKY

švajčiarske hodinky ROLEX

Švajčiarske hodinky Audemars Piguet

História luxusnej značky hodiniek Audemars Piguet za začala písať už v roku 1874. Ide o značku, ktorá v roku 1928 predstavila prvé “skeleton” hodinky.

V roku 1972 bol predstavený kultový model hodiniek Audemars Piguet Royal Oak. Táto značka sa tak stála vôbec prvou, ktorá predstavila model, ktorý v sebe spájal prívlastok ako luxusný a športový zároveň.

Tieto nádherné, luxusné a vysoko kvalitné hodinky nosia na rukách osobnosti ako: Novak Djokovič, Lionel Messi, LeBron James alebo Arnold Schwarzenegger.

Hodinky SWISS MADE

Cenovky vyššie spomínaných značiek hodiniek sa pohybujú často krát rádovo v desiatkach tisíc eur za kus! Samozrejme švajčiarsku kvalitu si bežný nadšenec hodiniek môže dovoliť aj na našom trhu a to bez astronomického príjmu.

Skvelou voľbou sú práve hodinky s označením SWISS MADE. Toto označenie garantuje majiteľovi hodiniek vysokú kvalitu a presnosť. medzi tieto značky patria nasledujúce značky:

Hodinky TISSOT

Hodinárska značka TISSOT bola založená v roku 1853 vo švajčiarskom meste Le Locle. Dnes hodinky TISSOT patria do skupiny SWATCH, kde patria aj tak zvučné, hodinárske značky ako je Certina či Omega.

Značka TISSOT je veľmi úzko spojená so športom a meraním času pri významných športových udalostiach a pretekoch. Značka hodiniek TISSOT je tiež meračom časomiery na šampionáte v ľadovom hokeji IIHF či pretekoch NASCAR.

Švajčiarske HODINKY

švajčiarske hodinky TISSOT
hodinky tissot

Hodinky SWISS MILITARY

Pánske hodinky SWISS MILITARY sa vyznačujú niekoľkými charakteristickým vlastnosťami: presnosť, spoľahlivosť, vodotesnosť a nárazuvzdornosť.

Tieto hodinky, ktoré sú vyrábané vo švajčiarsku nesú označenie Swiss made čo len svedčí o prvotriednej kvalite hodiniek a prvotriednom vzhľade, keďže označenie Swiss Made zahŕňa aj kvalitu v oblasti dizajnu.

hodinky swiss miliatary
hodinky Swiss Military

Dajú sa kúpiť lacné švajčiarske hodinky?

Otázne je, čo je lacné! Skôr by sme boli za používanie spojenia DOBRÁ CENA. Treba si uvedomiť, že pri kúpe švajčiarskych hodiniek dostávame vysokú kvalitu, nádherný dizajn a spoľahlivú presnosť. Čo viac si môžme pri náramkových hodinkách priať. Samozrejme že pri hodinkách ako sú ROLEX nemôžme čakať cenovku v stovkách eur – teda ak nemáte záujem o lacnú napodobeninu.

Švajčiarske HODINKY

Ak ale nie ste boháč, celebrita alebo ste náhodu nevyhrali lotériu, môžte siahnuť práve po už spomínaných značkách patriacich do kategórie SWISS MADE. Pri značkách ako je TISSOT, CIMIER, SWISS MILIARY alebo CERTINA.

Pri týchto značkách si môžte byť istý, že dostávate prvotriednu kvalitu a to za dobrú cenu rádovo v stovkách eur.

Vysoko kvalitné hodinky a nádherný dizajn švajčiarskych hodiniek za dobrú cenu nájdete aj v eshope: