Ako vybrať hodinky na turistiku

hodinky na turistiku

Dnes Vám poradíme, ako vybrať hodinky na turistiku za rozumnú cenu.

Patríte medzi aktívnych ľudí, čo majú radi pohyb, prírodu a čerstvý vzduch? Radi zdolávať najrôznejšie prekážky? Milujete prudké stúpania ale aj klesania. Ste dobrodružné povahy, ktorých túlavé topánky zavedú na miesta, kam sa bežným lenivcom neráči?

Aké máme na našom trhu možnosti pri výbere hodiniek na turistiku?

Úprimne? Pokiaľ ide o výber značiek, ponuka je obmedzená. My sme natrafili na 2 zásadné značky, ktoré ale svojou modelovou ponukou určite uspokoja mnohých nadšencov turistiky.

Reč bude o značkách švajčiarskych hodiniek TISSOT a japonských hodinkách CASIO a odolných hodinkách CASIO G-SHOCK. Spolu tieto značky ponúkajú viac než 90 modelov pre pánov a dámy. Vyberať teda je z čoho.

ako vybrať hodinky pre turistiku
turistika a hodinky

Odolnosť turistických hodiniek je dôležitá

Všetky turistické hodinky by mali vydržať veľa. A to ako chlad, vysokú teplotu, vysokú nadmorskú výšku či dokonca poriadnu hĺbku pod hladinou mora.

Hodinky na turistiku by mali byť vodotesné a nárazuodolné. Pri turistike, potápaní sa či lezení na vysoké skaly sa môže stať skutočne čokoľvek. Odporúčame sa poobzerať po hodinkách, ktoré sú vybavené zafírovým sklíčkom. Takéto sklíčko totiž dokáže poškriabať jedine diamant.

Taktiež vodotesnosť do hĺbky aspoň 100 metrov by mala byť samozrejmosťou.

Púzdro takýchto hodiniek by malo byť vyrobené z ušľachtilého titánu. Vydrží nie len poriadnu záťaž, ale tiež neobsahuje prídavné kovy ako je olovo či nikel.

Keď je už reč o odolných hodinkách, musíme spomenúť hodinky G-SHOCK, ktoré majú vyvinutú technológiu proti otrasom, ktorá z tejto značky robí skutočne odolné hodinky.

Aj cena rozhoduje

Samozrejme sa mnohí z nás pri výbere hodiniek na turistiku rozhodujú aj na základe ceny. Máme pre Vás dobrú správu. Základné modeli turistických hodiniek kúpite už od ceny 85 eur! Hovoríme o hodinkách CASIO SPORT GEAR SGW 100-1. Tento model za skvelú cenu, asi 85 eur ponúka základné funkcie ako teplomer, kompas, podsvietenie, vodotesnoť do 200 metrov, svetový čas a remienok z plastu.

Na rozdiel od základného modelu turistických hodiniek od spoločnosti CASIO ponúka značka TISSOT za cenu asi 1.000 eur špičkový model TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR, ktorý disponuje funkciami ako indikátor stavu batérie, dotykový displej, solárne napájanie , kompas, barometer, výškomer či zafírové sklíčko, ktoré je možné poškriabať len diamantom.

A aby sme neostali len pri najdrahších a najlacnejších hodinkách, spomenieme aj model v strednej cenovej hladine. Máme namysli hodinky CASIO PRW 6000-1. Tieto hodinky si dokážete na slovenskom trhu zaobstarať za cenu 450 eur. Tieto hodinky sú vodotesné do hĺbky až 100 metrov. Technológia TOUGH SOLAR umožňuje solárne napájanie hodiniek. Hodinky tiež obsahujú barometer, svetový čas, indikátor stavu batérie, digitálny kompas, výškomer či  teplomer.

Hľadáte teda hodinky na turistiku? Tak tu sú!

Skvelé hodinky na turistiku nájdete v eshope: